O nas

Spółka Global Quantum Sp. z o.o. Sp. Komandytowa oraz Global Quantum Sp. z o.o. i Global Continental Sp. z o.o. to grupa spółek powiązanych kapitałowo i osobowo. Ich założycielem jest Leszek Plich, osoba z wieloletnim stażem na stanowisku zarządczym w Polskiej Grupie Energetycznej, która doskonale zna możliwości
i potrzeby rynku energetycznego w Polsce. Ogrom doświadczenia i wiedzy spowodował, że postanowił wykorzystać swój potencjał do powołania własnego przedsiębiorstwa, któremu od początku przyświecał szczytny cel – zwiększyć ekologiczny wpływ na środowisko, jak również zminimalizować zużycie energii elektrycznej poprzez innowacyjne rozwiązania. Oczywiście za każdym sukcesem stoi dobrze dobrana kadra ludzi z wiedzą, doświadczeniem i pasją. Tak też powstały wyżej wspomniane trzy podmioty, o których w telegraficznym skrócie poniżej:


Spółka Global Quantum Sp. z o.o. Sp. Komandytowa to spółka założona w roku 2008 i została powołana z myślą o ekologicznym wpływie na środowisko, mianowicie spółka prowadzi innowacyjne projekty, które mają na celu poprawę jakości powietrza i klimatu poprzez budowanie urządzeń służących do produkcji energii wykorzystując bardziej wydajne i ekologiczne rozwiązania, które w efekcie mają zminimalizować zużycie energii a zarazem zwiększyć jej produkcję. Naszym pierwszym innowacyjnym produktem jest piec na wodę – prawie zawsze pojawia się pytanie, jak to możliwe? A jednak. Prace nad projektem trwały zaledwie półtora roku, a wynik był zaskakujący dla nas wszystkich. Tak powstało urządzenie, które jest chlubą naszego przedsięwzięcia. Nadto spółka pracuje nad innymi innowacyjnymi rozwiązaniami oraz może pochwalić się posiadaniem kilku instalacji fotowoltaicznych, gdzie jednocześnie jesteśmy Wytwórcą i Sprzedawcą energii elektrycznej. Wprowadzamy również na rynek nowatorskie rozwiązanie jakimi są regulatory mocy - urządzenia, które optymalizują koszty wydatków na energie elektryczną.

Kolejna spółka to Global Continental Sp. z o.o., która stricte została powołana do prowadzenia projektów związanych z budową elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych. Spółka realizuje projekty „pod klucz”, od wytypowania gruntu do wybudowania i oddania elektrowni włącznie. Mamy za sobą wiele zrealizowanych mniejszych i większych projektów zakończonych sukcesem.

Trzecia spółka to Global Quantum Sp. z o.o. W nawiązaniu do ciągle rosnącego zapotrzebowania rynku na usługi w sektorze energetycznym postanowiliśmy poszerzyć zakres naszych prac o automatykę przemysłową. Dzięki naszym specjalistom jesteśmy w stanie zaprojektować i wybudować automatykę przemysłową w oparciu o najlepsze rozwiązania dla każdej instalacji elektrycznej. Mamy za sobą wiele zrealizowanych instalacji elektrycznych od mniejszych na przemysłowych kończąc.

Nasze referencje